Zoekt u iets dat verband houdt met mechanische muziekinstrumenten? Of heeft u iets te koop dat daarmee verband houdt? Plaats dan hier een zoekertje door het contactformulier te gebruiken of contact op te nemen met de Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

Uw zoekertje blijft maximaal 3 maanden staan, tenzij u ons zelf ervan op de hoogte brengt dat u het zoekertje wenst te laten staan.

GEVRAAGD
Johnny Claes Spelende 88 noten trappianola 11/11/2022
Wie heeft een spelende 88 noten trappianola te koop? Contacteer Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

 

AANGEBODEN
 Gérard Boquié Kapmachine 05/11/2022

Kapmachine "Limonaire" (ooit van Alphonse Dufey “Le Rêve” geweest). Perfecte staat. Vraagprijs: € 3000.
Af te halen in de streek van Rouen (Fr). Contact: Gérard Boquié – 0033 608.01.45.13 (uitsluitend in het Frans a.u.b.).

Kapmachine


Hieronder vindt u een overzicht van alle laureaten van de voorbije edities van het Open Belgisch Kampioenschap Orgeldraaien:

BELGISCHE KAMPIOENEN
2022 Vera Steenput - Dendermonde - Provincie Oost-Vlaanderen Belgisch Kampioen Orgeldraaien 2022 Vera Steenput
2021 Willy en Anneke Luyten - Herselt - Provincie Antwerpen Willy en Anneke Luyten - Belgisch Kampioen Orgeldraaien 2021
2018 Vera Steenput - Dendermonde - Provincie Oost-Vlaanderen Belgisch kampioen 2018 - Vera Steenput
2016 Johnny Claes - Willebroek - Provincie Antwerpen Belgisch kampioen 2016 - Johnny Claes
2014 Roger & Adrie Gonnissen - Dilsen-Stokkem - Provincie Limburg Belgisch kampioen 2014 - Roger & Adrie Gonnissen
2012 Johan Van Oprooy - Oud Turnhout - Provincie Antwerpen  Belgisch kampioen 2012 - Johan Van Oprooy
2010 Pieter Van Puyvelde - Hamme - Oost Vlaanderen  Belgisch kampioen 2010 - Pieter Van Puyvelde
2008 Séraphin Weiss - Sint Pieters Leeuw - Vlaams-Brabant  Belgisch kampioen 2008 - Séraphin Weiss
2006 Séraphin Weiss - Sint Pieters Leeuw - Vlaams Brabant  
2005 Luc Peeters - Westerlo - Provincie Antwerpen  
2004 Alberic Godderis - De Panne - West-Vlaanderen  
Trofee van de gemeente Heist-op-den-Berg
2018 Willy Luyten en dochter Anneke - Herselt - Antwerpen  
Trofee voor de beste uitleg
2018 Johnny Claes - Tisselt - Antwerpen  
Trofee voor de verst gekomen
2018 Robert Vroman - Bavikhove - West-Vlaanderen  
Trofee voor de moedigste
2018 Jan Van Langenhove - Oostakker - Oost-Vlaanderen  
Trofee van de Vlaamse Gemeenschap
2021 Gilbert Duerinck - Beerse - Antwerpen  
2014 Johan Van Oprooy - Oud-Turnhout - Vlaams-Brabant  
Prijs van de Provincie West-Vlaanderen
2014 Hubert Vandewalle - Zuienkerke - West-Vlaanderen  
Prijs van de stad Knokke-Heist
2014 Jan Van Langenhove - Oostakker - Oost-Vlaanderen  
Prijs van Heyst Leeft
2014 Robert Vroman - Bavikhove - West-Vlaanderen  
Kampioen van Vlaanderen
2022 Willy & Anneke Luyten - Herselt - Provincie Antwerpen  
2012 Frans Devriendt - Staden - Provincie West-Vlaanderen
Prijs Kris Peeters, Vlaams minister-president
 
2010 Alberic Godderis - De Panne - Provincie West-Vlaanderen  
2008 Johan Van Oprooy - Oud-Turnhout - Provincie Antwerpen  
2006 Luc Peeters - Westerlo - Provincie Antwerpen  
Kampioen van Wallonië
2022 Etienne Dewals - Andrimont - Liège  
2012 Jean-Marc Somja - Aubel - Liège  
2010 Philippe Oostland - Libramont - Provincie Luxemburg  
2008 Raymond Messelier - Petit Hallet - Provincie Luik  
2006 Lambert Jamers - Alleur - Provincie Luik  
2005 Jozef Dobbeni - Tellin - Provincie Luxemburg  
Kampioen van Antwerpen
2022 GIlbert Duerinck - Beerse  
2021 jan Gillis - Hoboken  
2012 Eduard Meerbergen - Boechout
Prijs Cathy Berx - Gouverneur van de provincie Antwerpen
 
2010 Jeffrey Verbeeck - Nijlen  
2008 François Pfaff - Berendrecht  
2006 Jef Bertels - Westerlo  
2005 Johnny Claes - Willebroek  
Kampioen van Limburg
2022 Armand Vos - Overpelt - Limburg  
2021 Stefan Christoffels - Lanaken  
2012 Armand Vos - Overpelt - Limburg  
2010 Armand Vos - Overpelt - Limburg  
Kampioen van Luik
2021 Etienne Dewals - Andrimont  
Kampioen van Oost-Vlaanderen
2022 Pieter Van Puyvelde - Hamme  
2021 Vera Steenput - Dendermonde  
2012 Gilbert Tassent - Erembodegem - Oost-Vlaanderen  
2010 Willy Jacops - Lebbeke - Oost Vlaanderen  
2008 Herman Moens - Lebbeke  
2005 Björn Isebaert - Zingem  
Kampioen van Vlaams-Brabant
2022 Seraphin Weiss - Betekom  
2021 Seraphin Weiss - Betekom  
2010 Seraphin Weiss - Sint Pieters Leeuw  
2008 Jan Van Dam - Nederokkerzeel  
2006 Jozef De Vos - Borchtlombeek  
2005 Hubert Duchateau  
Kampioen van West-Vlaanderen
2022 Robert Florizoone - De Panne  
2021 Norbert Vroman - Lendelede  
2012 Charles Van Damme - Poperinge  
2010 Dirk Senesael - Pervijze  
2008 Nicole Delaetere -Sint-Denijs  
2006 Kurt De Jonghe - Meulebeke  
2005 Kurt De Jonghe - Meulebeke  
Kampioen van de provincie Luxemburg
2012 Philippe Oostland - Libramont
Prijs Joëlle Milquet, vice-eerste minister en minister van Binnelandse Zaken en Gelijke Kansen
 
Publieksprijs
2012 Alberic Godderis - De Panne - West-Vlaanderen  
2010 Robby Peeters - Voortkapel - Antwerpen  
2008 Kurt De Jonghe - Meulebeke - West Vlaanderen  
Best geklede orgeldraaier
2018 Armand Vos - Overpelt - Limburg  
2010 Johan Van Oprooy - Oud-Turnhout - Antwerpen  
2008 Stefan Christoffels - Lanaken - Limburg  
2005 Geert Vroman - Wielsbeke - West-Vlaanderen  
Orgeldraaier met de meeste spierkracht
2010 Herman Moens - Lebbeke - Oost-Vlaanderen  
2008 Robby Peeters - Westerlo - Antwerpen  
2005 Robby Peeters - Westerlo - Antwerpen  
Prijs van de virtuositeit
2010 Gilbert Tassent - Erembodegem - Oost-Vlaanderen  
2006 Frans Wouters - Grobbendonk - Antwerpen  
Beste senior orgeldraaier
2010 Edouard Meerbergen - Boechout - Antwerpen  
Beste junior orgeldraaier
2010 Robby Peeters - Westerlo - Antwerpen  
Kindvriendelijkste orgeldraaier
2010 Diane Broothaers - Lebbeke - Oost-Vlaaderen  
Mooist versierde orgel
2010 Lisette Defosse - Wechelderzande - Antwerpen  
Meest energieke orgeldraaier
2010 Kurt Dejonghe - Meulebeke - West-Vlaanderen  
Beste zanger
2010 Robert Vroman - Bavikhove - West-Vlaanderen  
Prijs eerste minister Charles Michel
2016 Pieter Van Puyvelde - Hamme - Oost-Vlaanderen  
Prijs minister-president Geert Bourgeois
2016 Vera Steenput - Dendermonde - Oost-Vlaanderen  
Prijs viceminister-president en Vlaams minster van onderwijs Hilde Crevits
2016 Hubert Vandewalle - Zuienkerke - West-Vlaanderen  
Ereprijs van de provincie Antwerpen
2016 Jan Van Langenhove - Oostakker - Oost-Vlaanderen  
Beker van de provincie Limburg
2016 Roger Gonnissen - Valkenburg - Nederland  
Beker Vlaams minister van cultuur Sven Gatz
2016 Norbert Vroman - Lendelede - West-Vlaanderen  
Trofee provinciebestuur West-Vlaanderen
2016 Robert Vroman - Bavikhove - West-Vlaanderen  
Beker minister van middenstand, zelfstandigen, kmo’s en landbouw Willy Borsus
2016 Frans Devriendt - Staden - West-Vlaanderen  
Eremedaille Vlaams minister van cultuur Sven Gatz
2016 Johan Hellinckx - Geraardsbergen - Oost-Vlaanderen  
Prijs van de gemeente Maldegem
2016 Roger Gonnissen - Valkenburg - Nederland  
Prijs Joke Schauvliege - Minister van Cultuur en Milieu
2012 Diane Broothaers - Lebbeke - Oost-Vlaanderen  
Prijs Servais Verherstraeten, staatssecretaris voor Staatshervorming en Regie der Gebouwen
2012 Bèr Piepers - Kinrooi - Limburg  
Prijs Sabine Laruelle, federaal minister van Middenstand, KMO's, Zelfstandigen en Landbouw
2012 Herman Moens - Lebbeke - Oost-Vlaanderen  
Prijs Vincent Van Quickenborne, vice-eerste minister en fedraal minister van Pensioenen
2012 William Brondeel - Lokeren - Oost-Vlaanderen  
Prijs Johan Van de Lanotte, vice-eerste minister en fedraal minister van Economie, Consumenten en Noordzee
2012 Robert Vroman - Bavikhove - West-Vlaanderen  
Prijs Stadsgidsen van Turnhout
2012 Pieter Van Puyvelde - Hamme - Oost-Vlaanderen  
Prijs Toerisme Turnhout
2012 Geert Vroman - Lendelede - West-Vlaanderen  
Prijs Stad Turnhout
2012 Roger Mostmans - Brasschaat - Antwerpen  
Locatie
2023 Brasschaat  
2022 Geraardsbergen  
2020/2021 Maasmechelen  
2018 Heist-op-den-Berg  
2016 Maldegem  
2014 Heist-aan-Zee  
2012 Turnhout  
2010 Dendermonde  
2008 Harelbeke  
2006 Eizeringen  
2005 Eizeringen  
2004 Eizeringen  

Sinds het ontstaan van het Belgisch Kampioenschap orgeldraaien in 2004 krijgt de winnaar de wisselbeker Belgisch Kampioen Orgeldraaien mee naar huis.

Deze beker is geschonken door niemand minder dan Geert Hoste die zelf af en toe aan zijn orgel draait.